T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ZONGULDAK / ALAPLI - Atatürk Ortaokulu

Haberler

Kas

Geleceğin mimarı olan öğrencilerimizin doğuştan sahip oldukları hakları öğrenmeleri, benimsemeleri ve bu haklar konusunda akranlarını bilinçlendirmeleri amacıyla hazırlanan farkındalık  çalışmasında " Çocuk dünyadır, dünyanın devamıdır, dünyanın kendisidir" diyen   Fen ve Teknoloji kulubü öğretmenlerimiz Engin ERGÜN ve Elif PEHLİVAN ´ı kutluyor ,Dünyanın neresinde bulunursa bulunsun, bütün çocukların mutlu ve sağlıklı olmaları dileğiyle tüm çocuklarımızın  Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlu olsun ..

Kas

Tükenir elbet 

Gökte yıldızlar ,deniz de kum tükenir 

Bu vatan bu topraklar cömert 

Kutsal bir ateşim ki ben sönmez 

İnanın Mustafa Kemaller tükenmez...

Ekm

Cumhuriyet’in gençlerimizden en büyük beklentisi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olmaları. Hem bugün hem de gelecekte Cumhuriyet’in izinde ve ışığında ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşımaları.Esin kaynağımız, Atatürk´ün öncülük ettiği Türk aydınlanma felsefesi, gücümüz ise yurt sevgimiz, ulusal bilincimiz, birlik ve dayanışma ruhumuz olacaktır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hepimize  Kutlu Olsun…

Ekm

En büyük bayram bu bayram

Herkese Kutlu olsun, ilelebet yaşasın ...

“Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet bizler için, birbirinden ayrı düşünülemeyen iki yüce kavramdır. Biliyoruz ve inanıyoruzki bugün, hiç bir dünya gücünün egemenliğinde değilsek, medeni ve çağdaş yaşama yolunda kimseden geri kalmıyorsak, bu yaşama kalitemizi borçlu olduğumuz Atatürk ve Cumhuriyet için ne kadar iyi ve güzel şeyler düşünürsek yine de azdır."

Ekm

2018 -2019 Eğitim Öğretim yılının ilk Okul Aile Birliği toplantısı bugün gerçekleştirildi.Toplantıda okul müdürümüz  Sinan ŞEN Okul Aile Birliğinin önemine dikkat çekerek okulumuzun buyıl ki hedef ve programlarından bahsetti. Okulumuzun fiziki şartlarının iyileştirilmesi adına bilgiler vererek Öğrencilerin akademik başarılarını artırmak için yapılması gereken çalışmalar için karşılıklı görüş alışverişinde bulundu  .Toplantıda Okul Aile Birliği Başkanı oybirliğiyle seçildi.

Ekm

Muhtarlık kurumu, Türkiye Cumhuriyeti´nin ülkenin en tenha köşesindeki en temel birimidir. Muhtarlar, mahalle ve köylerde devletin tüm birimlerini temsil eder. Demokratik katılımcılığın en güzel örneklerinden biri muhtarlıktır. Vatandaşın sorunlarında, ilk çaldıkları kapının muhtarlık olması anlamlıdır. 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlama programında Anıt Meydanında gerçekleşen törende Atatürk Ortaokulu olarak biz de oradaydık...

Ekm

Öğrencilerimizin özgüvenini arttırmak, onları araştırmaya, düşünmeye ve ortak çalışmaya yönlendirmek amacıyla Türkçe öğretmenimiz Berna YAVUZ  rehberliğinde " İnsan İlişkilerinde Sevgi mi önemlidir Yoksa Saygı mı " konulu münazara etkinliği öğrenciler arasında  çoşku ve heyecan oluşturdu. İnsan İlişkilerinde Sevgi mi önemlidir Yoksa Saygı mı  konusunun ele alındığı münazarada  öğrenciler iki farklı görüşü savunmaya çalıştı. Oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçen konuşmalardan sonra yarışma jürisinin değerlendirmeleri  renk kattı .

 

Ekm

 

Okul Aile Birliğimizin yıllık Olağan Genel Kurul  toplantısı 21 Ekim 2018 Pazar günü saat 11.00’de, aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere okulumuz Konferans Salonunda yapılacaktır.

Okul – Aile arasındaki bütünleşmenin gerçekleştirilmesi, veli ve okul arasındaki iletişimi güçlendirmesi, eğitim – öğretimi geliştirici faaliyetlerin desteklenmesinde büyük anlam taşıyan, bu toplantıya tüm velilerimizin katılımını bekler, sağlık ve mutluluklar dileriz.

Eyl

Eyl

Eyl

Haz

Haz

Haz

LGS  sınavına girecek olan  tüm öğrencilerimize yürekten  başarılar dileriz 

Sizlere inancımız tam..

Sınav herşeyin sonu değil , yeni bir başlangıçtır..

May